Klasa z klimatem - innowacja pedagogicznaOcieplenie klimatu już dziś szkodzi zdrowiu wielu ludzi, przede wszystkim dzieci. Podejmij globalne wyzwanie i włącz się w działania na rzecz ochrony przyrody! Współcześnie używany termin „innowacja” wywodzi się od łacińskiego pojęcia innovatio, czyli „odnowienie”. Wspólnie stwórzmy dobry klimat – również w odniesieniu do społeczności szkolnej. Propozycja realizacji przygotowanych zagadnień pobudza do kreatywnego działania, inspiruje i skłania do współpracy. Interdyscyplinarność urozmaici ten proces, a przygotowana dokumentacja projektu ułatwi przeprowadzenie innowacji pedagogicznej. Tutaj można znaleźć zbiór quizów przygotowanych z okazji Tygodnia Edukacji Globalnej.

 

Pliki do pobrania:

 

Napis: Klasa z klimatem. Innowacja pedagogiczna

 

Zespół

Ewa Bodanka-Zarychta, Liliana Chwistek, Justyna Cierpiszewska, Maja Cieślak-Strzelec

 
Zdjęcie twarzy uśmiechniętej kobiety
Zdjęcie twarzy uśmiechniętej kobiety
Zdjęcie twarzy uśmiechniętej kobiety
Zdjęcie twarzy uśmiechniętej kobiety
 

Ewa Bodanka-Zarychta - nauczyciel i pedagog specjalny. Pracuję głównie z dziećmi z niepełnosprawnościami w małych, wiejskich szkołach. W pracy z dziećmi ważne są dla mnie dziecięce pasje, współpraca, kreatywność i sprawczość. Inspirują mnie nowoczesne technologie oraz niestandardowe metody pracy. Chcę, by szkoła była dla moich uczniów bezpieczną i przyjazną przystanią.

Liliana Chwistek - artystka wizualna oraz nauczycielka języka hiszpańskiego i plastyki w szkole podstawowej w Warszawie. W pracy i na co dzień rozwijam różne pasje - jestem arteterapeutką i przewodniczką wycieczek, więc kocham podróże w towarzystwie przyjaciół. Również ciekawią mnie kultury krajów hiszpańskojęzycznych, wszelkie techniki plastyczne, TIK, innowatorskie programy uczenia i współpracy.

Justyna Cierpiszewska - absolwentka Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Z zamiłowania (a może powołania) nauczycielka języka polskiego w Szkole Podstawowej nr 3 w Złotowie, z wykształcenia również logopedka, bibliotekarka i dziennikarka. Trenerka myślenia wizualnego, na co dzień poszukująca odpowiedzi na pytanie: „Jak pomóc swoim podopiecznym rozwijać się i być sobą?”. Idealistka, która wierzy, że każdy może zmienić świat na lepsze, jeśli tylko odnajdzie w sobie wolę walki o swój mikrokosmos.

Maja Cieślak - Strzelec - Twardo stoję na ziemi, choć zdarzają mi się pomysły, które mogą przeczyć tej tezie. Od zawsze chciałam pracować z dziećmi. One wyzwalają we mnie niekończące się pokłady energii, są bezpośrednie i szczere… mają coś, o czym często zapominają dorośli – uśmiech na twarzy. Uwielbiam podróżować. Czasem trafiam do tak fantastycznych miejsc, że potrafię usiąść i przyglądać się: prostocie życia ludzi, nieskażonej ręką człowieka przyrodzie, zabytkom kultury. Na co dzień pracuję w Szkole Podstawowej nr 7 im. A. Mickiewicza w Pile.

 

fot. Krzystof Pacholak