Przemycić matematykę


Przemycić matematykę – dosłownie i w przenośni. Napisane przez nas scenariusze mają pokazać dzieciom, rodzicom, nauczycielom różnych przedmiotów, pracownikom ośrodków kultury i świetlic oraz wszystkim, którzy trafią na te materiały, że matematyka jest wszędzie. Pracując w szkole, widzimy jak czasami ciężko przekonać uczniów, że matematyka naprawdę jest ciekawa i może okazać się przystępna. My – zespół młodych nauczycieli matematyki, pasjonatów tego przedmiotu, chcemy dotrzeć nie tylko do uczniów, ale zainspirować osoby prowadzące zajęcia. Mamy nadzieję, że dzięki naszym pomysłom uświadomimy odbiorców, że matematyka jest wszechobecna, ciekawa i można się jej uczyć przez zabawę.

 

Pobierz wszystkie scenariusze:

Pobierz scenariusz "Szyfrowanie":

Pobierz scenariusz "Sekretny przepis Pitagorasa":

Pobierz scenariusz "Matematyka artystycznie":

Zespół

Agata Dziendziel, Ksenia Erdmann, Wojciech Wątor

Agata - absolwentka Politechniki Śląskiej na wydziale Matematyki Stosowanej, nauczycielka matematyki z pasją, kocha taniec, jazdę na rowerze i wędrówki górskie. Uwielbia zajęcia artystyczne.

Ksenia - absolwentka Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, nauczycielka matematyki. Na lekcjach stosuje narzędzia TIK, tworzy szkolne escape room'y. Prywatnie – podróżniczka. Kocha muzykę i śpiew.

Wojciech - absolwent Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, nauczyciel matematyki. Pasjonat nowoczesnych rozwiązań w edukacji i neurodydaktyki. Po godzinach podróżnik, kucharz i fan dobrej książki.